MOTO CESTOU NECESTOU

MOTO CESTOU NECESTOU - adventure trip českých celebrit

Trochu historie

Tento projekt vznikl v hlavě producenta Egona Kulhánka v roce 2009. V následujícím roce se

vydali na motocyklech cestou, necestou. Společně zdolávali úskalí divoké přírody, cest, kam normální auto nikdy nezajede a přitom objevovali exotické krásy Maroka. První cesta do Maroka v roce 2010 byla, jako čtyřdílný televizní seriál v režii Egona Kulhánka a Kataríny Černákové, odvysílána Prima COOL v říjnu 2011. Jednotlivé díly si můžete prohlédnout na webu projektu www.moto-cestou-necestou.cz.

V roce 2012 jsme pak v sestavě:

ujeli 5.500 km Tureckem. Turecko je opravdu nádherná země se skvělými lidmi, což jste mohli posoudit sami. Z této cesty jsme přivezli materiál, který v červnu 2013 vysílala opět Prima COOL. Jednotlivé díly si můžete prohlédnout na webu projektu www.moto-cestou-necestou.cz.

V roce 2013, proběhla v pořadí třetí cesta, tentokrát na Kavkaz, tedy do Gruzie a Arménie a to v následující sestavě:

Cestu jsme stejně jako ty dvě předešlé natáčeli a v únoru 2014 jste ji mohli opět vidět na Prima COOL. Po zkušenostech z minulé cesty jsme se shodli na tom, že chceme trochu víc prožít lidi a zemi, v níž se pohybujeme. Striktně daný plán, při kterém jsme objeli Turecko, byl jistě zajímavý a zážitků máme nespočet. Tentokrát jsme to zkusili trochu jinak, daleko víc jsme improvizovali. Jak to dopadlo jste viděli v televizi nebo to můžete sami posoudit na našem webu.

Aktuální plány

Na konci cesty na Kavkaz jsme se dohodli na dalších plánech. V nezměněné sestavě, tedy Liška, Révai, Kulhánek, chceme navštívit Jižní Ameriku. Termín odletu je 26. 12. 2014. O dalším průběhu našeho plánu vás budeme informovat zde, na těchto stránkách, anebo aktuálně na facebookovém profilu projektu.

Pro tuto cestu jsem naši sestavu rozšířil, pojede s námi:

PR projektu zajišťuje Bridge Production s.r.o. a to prostřednictvím Tomáše Matějovského. Jak už se u tří dosavadních tripů potvrdilo, (nejen) bulvární média vítají fotografie a příběhy populárních umělců z jiného prostředí, než je podium anebo večírek. Zájem médií společenských, bulvárních a především motoristických před odjezdem do Maroka, následně pak do Turecka resp na Kavkaz o tiskovou konferenci, off road školu apod. zaručuje již před uvedením v televizi zájem o výsledný produkt. Dílčí reportáže z cesty na iDNES v roce 2012, opírající se především o videa pořizovaná jezdci, živé každodenní telefonáty na rádiu Impuls, fenomén doby Facebook (nejaktuálnější!), velký, mnohostránkový cestopis v časopisu Motocykl či deníku Haló noviny atd., atd. pak ještě víc „natěšily“ příznivce a fandy motocyklového sportu a cestování na seriál, jehož konečná podoba z Maroka byla pod názvem „Moto(s)poušť“ uvedena ve vysílání PrimaCOOL v roce 2011. Následně pak v červnu 2013 viděli diváci příběhy „Moto Cestou Necestou“ z Turecka a v únoru 2014 i zatím poslední absolvovanou cestu, tedy KAVKAZ 2013.

Aktuální cestu po Jižní Americe bude možno sledovat ve vysílání rádia Frekvence 1, na stránkách deníku Právo, na internetu vedle Facebooku na portálu Novinky.cz a MootoRoute.cz, magazínu, v jehož tištěné podobě po návratu vyjde obsáhlý cestopis.

Realizaci produkci a finacování celého projektu zajišťuje V.S.O.P. production, s.r.o. prostřednictvím Ireny Soukupové. www.vsop.cz