MOTO CESTOU NECESTOU

Pavel Liška

(*29.01.1972 Liberec)

Jezdil za Svazarm minikáry 1980-1987. V Liberci hrál v amatérském kroužku při Divadle F. X. Šaldy pod vedením režiséra, choreografa a pedagoga Václava Martince 1988-1990. Jejich inscenací Aristofanových Ptáků zde bylo v roce 1989 otevřeno Malé divadlo. Vystudoval JAMU v Brně. Studium práv nedokončil. Hrál v brněnském HaDivadle, hostoval v divadle Husa na provázku, Divadle Ungelt, Divadle Bolka Polívky, v pražském Národním divadle. Je členem hereckého souboru Divadla Na zábradlí. Známý jako filmový herec (namátkou: Návrat idiota, Divoké včely, Pupendo, Nuda v Brně, Čert ví proč, Horem pádem, Šílení, Venkovský učitel, Polski film a další), je držitelem Českého lva v kategorii hlavní mužská role za film Štěstí (2005). Na JAMU měl jako jediný od děkana fakulty nařízeno denně minimálně hodinu individuálky TMP, což je technika mluveného projevu.

Pavel Liška o vztahu k motorkám

Na motorce jsem začal jezdit od svých 9 let. Táta nám na chalupu pořídil starého lehounkého stadióna s řazením ručním. To byl můj první off road a první závody a výpravy po lesních stezkách. Sousedi Nováci měli pařeza, Šrámek fichtla, jedinej Krikorka měl něco jako krosku, prostě mu táta očesal Pionýra. Tyhle prázdniny jsem definitivně došel k tomu, že se stanu konečně dospělým motorkářem. Každým dnem čekám zprávu, že do Stodůlek dorazila moje BMW f650gs.

A už to budou tři roky co ta moje motorka skutečně do Stodůlek dorazila. A zůstávám jí věrný a vděčný, přestože jsem jako opravdový chlap už párkrát, na chvilinku, pomyslel na to, že bych ji vyměnil zas za nějakou jinou, ještě dospělejší..a vyvinutější.

Ale protože jsem právě ten opravdový chlap, zůstávám věrný dál téhle svojí, jak říkají někteří moji kamarádi posměváčci, holčičí motorce. Musím jí totiž nejdřív splatit, že mě za ty tři roky nenechala ve štychu a dopřála mi tolik toho vidět a tolik toho zažít!!! A to nejen na těch našich cestách necestách s těma mojema dalšíma dvouma parťákama, šulinama, Egonem a Honzou. Nejdřív to bylo přísné čajíčkové Turecko a další rok divoký překrásný Kavkaz. Nu a tentokrát to bude...já se tak těším....daleká Jižní Amerika! Tak my se zas zkusíme s Vámi o to nějak podělit.