MOTO CESTOU NECESTOU

Hanka Ptáčková

Řidičák jsem si udělala už v 16 - ti na zemědělce v Chebu, jako součást školní docházky. Doma nikdo na motorce nejezdil ani jsme žádnou neměli, takže to u řidičáku skončilo až do mých 24, kdy jsem odešla do Německa. O dva roky později jsem si koupila první zbrusu novou motorky Harley Davidson a s ní jsem odjela na šest týdnů dovolené okolo Španělska. O rok později jsem se díky této dovolené odstěhovala do Malagy na Jihu Španělska, kde žiju dodnes. Motorku jsem po dvou letech prodala, protože vlivem mořského vzduchu začala rezivět a nějaký čas jsem tedy byla bez stroje na dvou kolech.

Velká změna v mém životě nastala, když jsem náhodou dostala příležitost pracovat pro anglickou firmu, která organizovala túry po Maroku a Španělsku, Thajsku a Malajsii. Během své tříleté kariéry jsem se propracovala od řidiče doprovodného vozidla k pozici manažera pro Evropu. Když se firma v roce 2008 bez varování zavřela, stála jsem na ulici a ptala se sama sebe, co teď. Věděla jsem, že cesta zpátky někam do kanceláře nepřichází v úvahu.

Vzhledem k tomu, že jsem vedla oddělení v Evropě, měla jsem kontakty na naše bývalé zákazníky a jelikož firma už neexistovala, nebyl žádný konflikt zájmů, který by mi bránil založit si firmu svoji a zkusit štěstí.

Po šesti letech nekonečných hodin u počítače a také v sedle motorky BMW R1200GS, se stala moje firma MotoAdvenTours.Com oficiálním partnerem BMW Motorrad International a já jsem jedna ze dvou žen na světě s kvalifikací - oficiální Tourguide BMW.

Nabídka zúčastnit se projektu Moto Cestou Necestou jako speciální host, mě mile překvapila a už se na cestu moc těším. Doufám, že to s klukama vydržím a naučím je pořádně jezdit na motorce. Pokud se mi to podaří, bude to pro nás všechny určitě nezapomenutelné dobrodružství, o tom nepochybuji.