MOTO CESTOU NECESTOU

Filip Blažek

(*21.8.1973)

V 18 letech, ještě jako student Pražské konzervatoře, odstartoval kariéru v profesionálním divadle v Karlových Varech. Během své divadelní dráhy postupně působil na scénách mnoha českých divadel, např. Most, Městská divadla pražská, Národní divadlo, Kalich, Divadlo na Vinohradech, Palace, Příbram, Bez Zábradlí, Hudební divadlo Karlín, aj.

Do světa filmu vstoupil rolí Matěje ve filmu Nesmrtelná teta. Mezi jeho další významné filmové projekty se řadí např. Andělská tvář, Pusinky, Duše jako kaviár, Na vlastní nebezpečí, a další. Také ztvárnil mnoho rolí v TV filmech, inscenacích a seriálech.

“Motorky? Moje srdeční záležitost odjakživa”

“Jako každej kluk jsem už od malička motorky obdivoval. Pravidelně o prázdninách jsem jezdil k příbuzným na severní Moravu, kde jsem s bráchou a bratránkem trápil a ničil snad všechny strejdovy motorky, co kdy měl. Začalo to babetou a přes legendárního pincka až ke kejvačce. Potají jsme mu je kradli z garáže a proháněli se po tamnějších polňačkách. Na tu dobu rád vzpomínám. Už jako puberťák jsem si ale vysnil Ducati. V tý době to byl fakt jenom sen.

Jako chudej student jsem si musel motorku půjčovat, tehdy to byla ještě “jenom” JAWA 350. Později, když jsem už točil filmy a vydělal nějakou tu korunu, jsem si konečně koupil vlastní motorku, i přes marný odpor mojí mámy. Narval jsem do ní všechny svoje peníze, nikdy na ni nezapomenu – Yamaha 400R. Po ní přišla další “láska”, velký naháč Suzuki GSX 1400. V roce 2003 jsem na ní vyrazil k Atlantiku do portugalského Farra, kde se konal 2. Největší sraz motorkářu na světě. Byla to super jízda. Ovšem ani tato láska mi nevydržela..

Můj sen se pak konečně zhmotnil v Ducati 999! Byl to úžasnej stroj. Ale i tak jsem ji nakonec prodal. Moje pracovní vytíženost v dlouhodobých projektech a s tím spojený nedostatek času a její nepraktičnost využití pro jízdu po Praze rozhodly. Už to jsou skoro 4 roky a já jsem se dosud neodhodlal koupit si něco nového.

Nedávno jsem dostal zajímavou nabídku na účast v projektu “Cestou necestou”. Vždy jsem chtěl cestovat na motorce a díky tomuto projektu se mi otevřela nová dimenze – enduro. Tuto výzvu jsem s radostí přijal, protože je to nekompromisní argument, proč si pořídit novou motorku a vyrazit do neznáma…