MOTO CESTOU NECESTOU

Egon Kulhánek – motorkář, producent projektu

(*01.01.1965 Olomouc)

V letech 1990–1995 soukromý podnikatel a příležitostný režisér videoklipů a reklam – manažer taneční skupiny UNO Richarda Hese. K jejich společným projektům patří původní balety Šachmat – Carmen, Nikita & Biliár, několik muzikálových show v západní Evropě s interprety jako např. orchestrem Gustava Broma, Helenou Vondráčkovou, Jiřím Kornem, Lucií Bílou a Pavlem Vítkem. Dále byl koproducentem švýcarsko-českého muzikál Keep Cool.

1993 obchodní náměstek ředitele Hudebního divadla Karlín, producent úspěšného uvádění pražské verze muzikálu West Side Story v tomto divadle.

1995–1998 producent původního českého muzikálu Dracula. Dvě zlaté, dvě platinové, jedna double platinová deska za prodej nosičů, dvě ceny Grammy, 1 300 000 diváků a další dvě premiéry v jihokorejském Soulu a v Bratislavě.

Dne 27. 1. 2003 byl Radou hlavního města Prahy jmenován do funkce ředitele Hudebního divadla Karlín.

Pod jeho vedením vznikly v divadle muzikály West Side Story, Noc na Karlštejně, Jekyll & Hyde, Limonádový Joe a operety Netopýr, Čardášová princezna a Polská krev. V neposlední řadě je potřeba zmínit dokončení rekonstrukce historické budovy Hudebního divadla Karlín a slavnostní otevření divadla v říjnu 2006 úspěšným muzikálem Producenti a dále pak úspěšnou, světovou premiéru amerického muzikálu Carmen na podzim 2008.

Motorky

Před lety jsem náhodou "přibalil" k zavazadlům na dovolenou skútr Aprilia 50. Pak už to šlo rychle. Dva dny po návratu jsem si odvážel první motorku Aprilia Pegaso, ze které jsem pak už celé léto neslezl. Na konci léta jsem, díky Enduroškole, vyměnil Pegaso za BMW F 800 GS. Prvotní nadšení z jízd okolo komína vystřídala touha odjet někam daleko, takže jsem začal "šilhat" po BMW R 1200 GS. Dnes už po něm nešilhám. Koukat na motorku, na které sedíte, není ono. Daleko lepší je, dívat se vpřed, na další cestu. Zajímavé je, že ta cestovatelská touha lze stěží uspokojit. Vždy, když se člověk podívá o něco dál, žene vás to ještě dál. Typickým příkladem byla cesta do Turecka. Na jejím nejzazším bodě jsme uviděli exotickou s nápisem „Giurgistan“ a rok na to jsme jej, tedy spíš ji (Gruzii) navštívili. Sám jsem zvědavý co přinese letošní cesta do Afriky.