MOTO CESTOU NECESTOU

Osoby a obsazení Turecko 2012

Filip Blažek

Jako každej kluk jsem s bráchou a bratránkem trápil a ničil snad všechny strejdovy motorky.Začalo to babetou a přes legendárního pincka až ke kejvačce. Potají jsme mu je kradli a proháněli po polňačkách. Všechny svoje první vydělaný peníze jsem vrazil do Yamahy 400R. Po ní přišla další "láska", velký naháč Suzuki GSX 1400 a nakonec vysněná Ducati 999. Díky tomuto projektu se mi otevřela nová dimenze - cestovní enduro. Je to nekompromisní argument, proč si pořídit novou motorku a vyrazit do neznáma.

Pavel Liška

Na motorce jsem začal jezdit od svých 9 let. Táta nám na chalupu pořídil starého lehounkého stadióna s řazením ručním. To byl můj první off road a první závody a výpravy po lesních stezkách. Sousedi Nováci měli pařeza, Šrámek fichtla, jedinej Krikorka měl něco jako krosku, prostě mu táta očesal Pionýra. Tyhle prázdniny jsem definitivně došel k tomu, že se stanu konečně dospělým motorkářem. Každým dnem čekám zprávu, že do Stodůlek dorazila moje BMW f650gs.

Egon Kulhánek

Před 3 lety jsem náhodou "přibalil" k zavazadlům na dovolenou skútr Aprilia 50. Pak už to šlo rychle. Dva dny po návratu jsem si odvážel první motorku Aprilia Pegaso, ze které jsem pak už celé léto neslezl. Na konci léta jsem, díky Enduroškole, vyměnil Pegaso za BMW F 800 GS. Prvotní nadšení z jízd okolo komína vystřídala touha odjet někam daleko, takže jsem začal "šilhat" po BMW R 1200 GS. Dnes už po něm nešilhám. Koukat na motorku, na které sedíte, není ono. Daleko lepší je, dívat se vpřed, na další cestu.

Tomáš Matějovský – fotograf a PR projektu

Aleš Němec – motorka + kamera

Tomáš Hodan – režie + kamera