MOTO CESTOU NECESTOU

Maroko 2010 - Plán cesty

Út 15.6.
Přílet do Malagy.

St 16.6.
Přesun do Maroka a cesta po silnici směr Fés. Spaní dle situace - hotýlek nebo bivak - podle toho jak daleko dojedeme.

Čt 17.6.
Dojezd do náhorní planiny Midelt s krásnou scenérií. Nájezd na první offroad cestu, jízda po šotolinové cestě v horách směr Tiz n Ali, spaní v horách - bivak.

Pá 18.6.
Možnost podívat se do vesnic v horách, kde moc motorek ještě neviděli. Dojezd z offroadu do Aint n Hani, přejezd po silnici směr Kasba Tadla, Beni Mellal, k přehradě a nájezd směr La Cathedrale - horský offroad s nejhezčí horskou scenérií.

So 19.6.
Průjezd offroad přes několik hřebenů směr vodopády Ouzoud. Cesta celkem snadná pro moto, obtížnější pro auta. Dojezd přes vodopády někam k Demnate. Nocleh asi hotel u vodopádů.

Ne 20.6.
Dojezd do Marakéše po silnici, volno v Marakéši a hledání lokalit na noční natáčení. Večer příjezd Fanánka a Martina Zounara, společná noc v Medině – hotel.

Po 21.6.
Marakéš – sedlo Tizi n Tichka po silnici, Telouet – Aint Benhadou, večer v Aint Benhadou. Jedná se o hliněné město, kde jsou filmová studia. Nocleh v nějakém kempu s hliněnými pokojíky a večerní kalba s místními včetně bubnů, gnoa hudby apod. Kulturní zážitek pro umělce ☺.

Út 22.6.
Návštěva filmových studií Atlas. Aint Benhadou – Foum Zguid po silnici, nájezd na offroad směr jezero Iriki. Pokud borci pojedou pískem, OK. Dojedeme do oázy Iriki a přespíme v bivaku.

St 23.6.
Iriki – Mhamid (to je kousek v dunách, asi tam bude dost práce) a můžeme podle stavu pokračovat po M5 nebo zajet 100 km po silnici do Zagory.

Čt 24.6.
Nájezd na M5, pískový offroad podél alžírské hranice v protisměru Dakarských etap. Eventuálně nejdřív přejezd ze Zagory poblíž Mhamidu a dojezd do Lac Maider. Ubytování v aubergu z hlíny uprostřed pouště, večer jídlo s místními, relax uprostřed pouště. Tahle část je jen jízda po pistě s občasnými jazyky nebo pískovým úsekem pár desítek metrů.

Pá 25.6.
Lac Maider – Merzouga, několik aubergů po cestě kdyby byl hlad, jinak jediné těžké místo na celé trase, ale borci už budou mít něco zkušeností a zvládneme to – písková řeka. Dojezd při západu slunce k nejvyšším dunám v Maroku. Silně fotogenický zážitek. Ubytováni v aubergu nebo v beduínských stanech kdekoliv v Merzouze přímo u dun.

So 26.6.
Merzouga, ráno jízda v dunách (povinné) a přejezd tunelem směr Midelt, večer zajedeme do opuštěného hornického města.

Ne 27.6.
Midelt – někam k Ouzane, po silnici. Strašný přejezd, sice krásné scenérie a nové pohledy do krajiny, ale jede to pomalu, předjíždí se každý povoz a každý osel.

Po 28.6.
Návrat z Ouzane do Ceuty, trajekt do ESP a dojezd do Malagy.

Út 29.6.
Zabalení motorek a materiálu na auta, odlet do Prahy.

trasa